De KMR S-02 OR 6” is zeer geschikt als pistool voor training of voor het beoefenen van schietsport. Het pistool is dan ook goed te gebruiken voor beginnende en meer ervaren schutters. Het is een semiautomatisch pistool dat lekker in de hand ligt en hij heeft een lange vizierlijn.
De KMR S-02 6” beschikt over een halve slede. Dat wil zeggen dat slechts een gedeelte van de slede naar achteren beweegt bij het voltooien van de actie. Dit zorgt voor een gereduceerde terugslag en een snellere actie. Het betekent ook dat de korrel niet verschuift maar in plaats daarvan stevig op zijn plek blijft zitten, waardoor je op je doelwit kunt blijven richten. De stalen slede is afgewerkt met een CERAKOTE keramische coating om roest en slijtage tegen te gaan.
Als open richtmiddelen heeft hij een korrel met een staafje van optische vezel en hij heeft een in hoogte verstelbare keep, waardoor de KMR S-02 OR 6” ook prima te gebruiken is op langere afstanden. Dankzij de 6” lange loop liggen de keep en korrel wat verder uit elkaar, waardoor je een langere vizierlijn hebt. Toch is de KMR S-02 volledig Optics-Ready, voor als je een red dot prettiger vindt. Er zit een verwijderbaar plaatje onder de keep achterop de slede, dat je kunt vervangen met een adapter plaatje of montagebasis voor een red dot. Hierdoor zit de red dot alsnog lekker dicht op de slede en kun je zo zuiver mogelijk richten.
Het KMR S-02 OR 6” vuurwapen is voorzien van een single action/double action trekker mechanisme en de trekker heeft een gekarteld trekkerblad. Dit zorgt voor meer grip, waardoor je vinger niet zomaar van de trekker af zal glijden. Het pistool ligt fijn in de hand en hij is goed vast te houden dankzij het ruwe patroon op de voor- en achterzijde van de greep. Ook de grippanelen zijn voorzien van een ruwe textuur en bieden extra houvast. De veiligheidspal is ambidexter te bedienen, maar de pal aan de linkerzijde van het frame steekt net ietsje verder uit. De sledevergrendeling en de magazijnvangpal zijn beiden enkel aan de linkerzijde van het frame te bedienen.
Het frame van de KMR S-02 OR 6” is CNC gefreesd uit duraluminium, wat betekent dat het met zeer nauwe toleranties is geproduceerd. Zo ben je verzekerd van een pistool met een uitstekende kwaliteit. Aan de linkerzijde zitten drie schroefdraadgaatjes, waar je een accessoire zoals een duimsteun op kunt monteren.
Dit pistool wordt geleverd met 3 magazijnen, een koffer, een schoonmaaksetje, wapenolie en extra veren.